Városlista
2026. március 28, szombat - Gedeon, Johanna

Hírek

2020. Június 14. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Zivatar, felhőszakadás és erős UV-sugárzás várható

Zivatar, felhőszakadás és erős UV-sugárzás várható

Zivatar és felhőszakadás veszélye miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra. Emellett az UV-sugárzás is nagyon erős lehet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: vasárnap még a szombatinál is több helyen és nagyobb területi lefedettség mellett várható zivatarok kialakulása a késő délelőtti, déli óráktól kezdődően, többnyire a szombatihoz hasonló kísérőjelenségekkel.

Emellett felhívták a figyelmet arra, hogy vasárnap a figyelmeztetési értéket meghaladó, 7,9-es (nagyon erős) UV-B sugárzás várható a Dunántúlon.

Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 14-20 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld

A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között

Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt

2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon

A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.