Hírek
2015. November 27. 07:55, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Zavartalan a földgáz magyarországi importja
Zavartalan a földgáz magyarországi importja, megfelelő szintű az ellátásbiztonság - tájékoztatta az MVM Csoporthoz tartozó Magyar Földgázkereskedő Zrt. csütörtökön az MTI-t.
A társaság közleménye szerint a Magyarországra irányuló földgázszállítás a tervek szerint halad, az orosz partner a hosszú távú földgázszállítási szerződésben foglalt kötelezettségeit maradéktalanul teljesíti.
A jelenlegi import, valamint a hazai termelés a tárolói kapacitásokkal együtt hónapokig fedezni tudja a hazai szükségleteket a téli időszakban is - hangsúlyozta a földgázkereskedő.
A hazai tárolókban több mint 3 milliárd köbméter földgáz van, ami csaknem 50 százalékos töltöttséget jelent. Ezen belül a biztonsági földgázkészlet nagysága csaknem 1 milliárd köbméter, megfelel az előírásoknak - ismertették.
Magyarország kiegyensúlyozott gázellátásához, illetve ellátásbiztonságához a keleti és nyugati irányú beszállítási lehetőség mellett alternatív útvonalként az idén átadott szlovák-magyar összekötő vezeték is hozzájárul - emelte ki a társaság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
