Hírek
2014. Március 31. 19:14, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrán válság - Turcsinov leváltott több nagykövetet, köztük a budapestit is
Olekszandr Turcsinov ideiglenes ukrán államfő leváltotta posztjáról Ukrajna több külképviseletének vezetőjét, köztük Jurij Muska budapesti nagykövetet - közölték hétfőn ukrán hírügynökségek a hivatalos elnöki honlapon közzétett rendeletekre hivatkozva.
Turcsinov egyidejűleg Jurij Muskát felmentette a Duna Bizottságban betöltött nagyköveti tisztéből is.
Az ideiglenes elnök menesztette továbbá Ukrajna montenegrói, libanoni, thaiföldi, kenyai nagykövetét is. Leváltotta továbbá az Ukrajna képviseletét a Független Államok Közössége koordinációs intézményeinél ellátó Ivan Buncsenkót. A leváltások indokát nem ismertették.
Turcsinov a mostani hat visszahívás mellett nem egészen két hete, március 19-én nyolc külföldön szolgáló ukrán nagykövet megbízatását vonta vissza.
Az ukrán parlament a tavaly november végén kezdődött, hatalomváltást követelő, a rohamrendőrökkel való súlyos, több mint száz halálos áldozatot és rengetet sérültet követelő összecsapásokba torkollott kijevi tüntetések nyomán február 22-i ülésén úgy határozott, hogy Viktor Janukovics nem képes ellátni feladatait, ezért elmozdította az államfői tisztségből, egyben előrehozott elnökválasztást írt ki május 25-re. A 450 tagú törvényhozás a határozatot fölényes többséggel, 328 támogatószavazattal fogadta el. Házelnöknek Olekszandr Turcsinovot választották, akit egyben a törvényhozás megbízott az államfői feladatok ideiglenes ellátásával is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
