Hírek
2018. November 09. 14:14, péntek |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Újra tiszta a szlovén tenger
Ismét egészséges és tiszta a tenger Szlovénia partjainál - derült ki a szlovén környezetvédelmi intézet (Arso) 2017-es méréseiből, amelyek egy évtized után jelentős javulást mutattak,
és amelyek szerint a kémiai eredetű szennyeződések koncentrációja a megengedett érték alatt maradtak.
A csütörtökön közzétett jelentés emlékeztetett arra, hogy korábban a tributil-ón (TBT) vegyület koncentrációja okozott problémát a szlovén vizekben, amelyet 1960-óta használtak a hajók kagylótalanítására.
Az említett vegyi anyag használatát az Európai Unió 2003-ban betiltotta a tengeri élőlények szaporodására és immunrendszerére gyakorolt káros hatása miatt.
2016-ig a szlovén vizek TBT koncentrációja a biztonsági határérték felett volt, mert az anyag lassan bomlik le és évekig is oldódhat a tengerben.
Más vegyi szennyeződések, mint például a nehézfémek - higany, ólom - sem haladják meg a megengedett felső határértéket - olvasható a jelentésben.
A dokumentum mindazonáltal megjegyezte, hogy az optimális értékek ellenére még mindig vannak problémás területek, és a káros anyagok továbbra is negatív hatást gyakorolnak a tengeri organizmusokra. A mintavételek alapján például még mindig nagy mennyiségű higanyt találtak a Koperi-öbölből származó kagylókban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
