Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2015. Október 19. 13:15, hétfő | Belföld
Forrás: Lenger Varga Péter

Újabb fokozott rendőrségi akció – a traffik ismét élesítve

Újabb fokozott rendőrségi akció – a traffik ismét élesítve

Október 20-tól egy hónapon át fokozottan figyelik a rendőrök a munkaterületeknél a sebességhatárok, a gyorsforgalmi utakon pedig a jobbra tartási kötelezettség betartását.

Idén már négy olyan balesetet okoztak a közlekedők, amelyben megsérültek a közúti munkaterületeken dolgozók. Az egyik eset halálos áldozatot is követelt. Az anyagi kár is jelentős: megrongálódott 20 munkaeszköz, köztük kisteherautók és kombinált gépek.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. és az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) együttműködésében egyebek közt ezekért ellenőrzi kiemelten a rendőrség a szabályok betartását az utakon létesített munkaterületeken.

Az akció egy hónapon át zajlik: a munkaterületeknél a sebességhatárokat, a gyorsforgalmi utakon pedig a jobbra tartási kötelezettség betartását figyelik az egyenruhások.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van