Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2021. Április 21. 13:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Új módszerrel gyorsítják az oltások beadását

Új módszerrel gyorsítják az oltások beadását

Magyarországon az oltás önkéntes, ezért regisztrációhoz kötött. Regisztráció alapján folytatják az oltást a háziorvosoknál és az oltópontokon egyaránt

- közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) szerdán az MTI-vel. A közlemény szerint az egyetemi oltópontokon a kormány kísérleti jelleggel kipróbál egy internetes foglalási rendszert.

Az oltás felgyorsításáért 70 ezer, már oltásra regisztrált ember sms-ben kap értesítést, hogy az abban szereplő kód alapján időpontot foglaljon magának jövő hétfőre, keddre vagy szerdára - tudatták.

Hozzátették: amennyiben a rendszer sikerrel vizsgázik, megfontolják az általános kiterjesztését a regisztráltakra. „Minden más, a témában megjelent hír álhír” - írták.

A részletekről az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján adnak tájékoztatást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.