Hírek
2018. Április 27. 17:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Továbbra sem mutatható ki az ebolavírus a magyar kutató szervezetében
Továbbra sem mutatható ki az ebolavírus annál a magyar kutatónál, aki április 13-án szenvedett balesetet az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI) Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában állatkísérletek közben
- nyilatkozata Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa az MTI-nek pénteken.
A főorvos a virológus munkatárs állapotáról elmondta, semmilyen jele nincs annak, hogy az ebolavírus a szervezetében elszaporodott volna, továbbra is jó egészségi állapotban van. A kutatónál a gyógyszeres, vírusellenes kezelés is lezárult.
Mint fogalmazott, az "nagyon jó", hogy a 14. napon is tünetmentes a kutató, azonban a szigorú izolációt fenntartják, hiszen az ebolavírus leghosszabb lappangási ideje 21 nap.
Szlávik János hozzátette: továbbra is minden nap vért vesznek a kutatótól, és a vírus nem mutatható ki a szervezetében.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI) kommunikációs osztálya múlt pénteken közölte az MTI-vel, hogy filovírussal végzett munka során baleset történt az OKI Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában.
A közleményben hangsúlyozták: a baleset után azonnal megtették a szükséges intézkedéseket.
A filovírus-családba tartozik az ebola- és a Marburg vírus, mindkettő vérzéses lázzal jár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
