Hírek
2018. December 12. 11:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Több mint száz védett madarat találtak egy autóban Röszkén
Több mint száz élő védett madarat találtak a pénzügyőrök egy szerb férfi autójában elrejtve Röszkén – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-t.
Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte, a pénzügyőrök kockázatelemzés alapján a belépésre jelentkező férfi járművének tételes ellenőrizése mellett döntöttek. A pótkeréktároló helyén, öt ketrecben 102 élő madarat – feketearcú szövőmadarat, Helena-pintyet, mozambiki csicsörkét, szenegáli fényseregélyt, lángszínű szövőmadarat, narancsarcú asztrildot – találtak.
A Kiskunsági Nemzeti Park munkatársának előzetes szakvéleménye alapján a madarak védettek, szállításukhoz CITES-importengedély szükséges, a sofőr azonban ezzel nem rendelkezett. A pénzügyőrök a 2,5 millió forint eszmei értékű madárszállítmányt átadták a rendőrségnek, a férfi ellen természetkárosítás miatt feljelentést tettek – tudatta az alezredes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
