Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2013. Június 05. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu

Testre és tudatra ható női Viagra kerülhet piacra

Testre és tudatra ható női Viagra kerülhet piacra

A Lybridos nevű gyógyszer tesztoszteront tartalmaz a szexuális vágy fokozására, és növeli a nemi szervek vérellátottságát is. A gyártó szerint ez segíthet a nők 30 százalékán, akik libidóhiányról számolnak be, néhány szakértő azonban úgy véli: a tabletta túlzó magatartáshoz, hűtlenséghez és társadalmi széteséshez is vezethet.

Az Emotional Brain amerikai–holland cég jelenleg két készítményt is fejleszt a hipoaktív szexuális vágyzavar (HSDD) kezelésére, mely a köznyelvben frigiditásként is ismert. Az első, a Lybridos már 2016-ban kereskedelmi forgalomba kerülhet.

A Viagrától eltérően – amely az erekció fizikai mechanizmusát veszi célba a férfiaknál – a Lybridos az agy vágyért felelős régióira is hat. Szedése során a szerotonin és a dopamin termelődése megváltozik, ami stimulálja az élvezetért és a vonzalomért illetékes részeket. A New York Times Magazine beszámolója alapján mindkét fejlesztés alatt álló gyógyszer mentolos bevonatú, ami tesztoszteron hormont rejt.

Ennek elolvadása után le kell nyelni a pirulát, amelynek hatóanyaga késleltetve lép működésbe. Bár a nemi szervek vérellátottságának növelése miatt a Lybridos a Viagra „unokatestvérének” tekinthető, nem ugyanazokat az összetevőket tartalmazza. Buspiron van benne, ami eredetileg szorongás elleni használt vegyület, és emeli a szerotoninszintet. A gyártó szerint ez tesztoszteronnal kombinálva nyerő párosítás a test és a tudat egyidejű serkentésére.

„A libidó összetett kérdés: az agynak, a szívnek és a hormonoknak is szerepük van benne a pszichés tényezők mellett” – mondta John Studd professzor, londoni nőgyógyász szakértő. Egyes vélemények alapján viszont a gyártók „nimfomániát” próbálnak előidézni a nők körében, ami szexuálisan agresszív magatartásformát honosíthat meg a társadalomban. „Ennek a félelemnek társadalmi előítélet az alapja” – tette hozzá Andrew Goldstein washingtoni kutató.

Címkék: libidó, viagra

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!