Hírek
2019. December 04. 07:11, szerda |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Térítésmentes meddőségi szűrőprogram indul elsősorban férfiaknak
Térítésmentes, elsősorban a családalapítás előtt álló férfiakat célzó meddőségi szűrőprogram indításáról írt alá megállapodást kedden az Egyházi Kórházak Egyesülése és a Merck Kft.
A szűrőprogram szervezői az MTI-hez eljuttatott közleményben azt írták, hogy a legfrissebb kutatások szerint minden hetedik nemzőképes korú magyar házaspár meddő, a meddőség mögött fele-fele arányban állnak a nők és a férfiak egészségügyi problémái, ám a férfiak ezzel elvétve vannak tisztában.
Az Egyházi Kórházak Egyesülése megbízásából, a Merck Kft. támogatásával készült kutatásból az derül ki, hogy miközben a meddőség a 21. század egyik jelentős társadalmi kihívása, a magyar fiatalok 82 százaléka nem gondolja, hogy egészségügyi akadályai lehetnek a családalapításnak. A megkérdezettek 78 százaléka nem tartja fontosnak az esetleges kezelhető meddőség megállapítására szolgáló szűrővizsgálatokat.
A kutatás szerint a gyermekvállalással sikertelenül próbálkozó párok több mint harmada, 36 százaléka számára ismeretlen marad a meddőség oka.
Az Egyházi Kórházak Egyesülése feladatának tekinti, hogy támogassa a magyar családokat a sikeres családalapításban, elsősorban a megfelelő időben és alapossággal elvégzett szűrésekkel, hiszen az időben felismert, kezelhető egészségügyi problémák megoldásával családok ezrei kaphatják vissza az esélyt a gyermekvállalásra.
Kitértek arra: a Betegápoló Irgalmasrend Budai Irgalmasrendi Kórházban a Keresztény Anyasági Központ projektnek köszönhetően másfél éve a Magyarországon elérhető legmodernebb technológiával végeznek andrológiai szűréseket, a program a Merck Kft. támogatásával most szélesebb kör számára is elérhetővé válik, száz magyar férfi végeztetheti el ingyen a gyermekvállalását támogató vizsgálatokat, szűréseket.
A szűrést követően a páciensek rendelkezésére állnak a kórházi háttér nyújtotta lehetőségek a kiszűrt egészségügyi problémák kezelésére, gyógyítására - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:22, péntek | Életmód
XIV. Leó pápa: megváltozna a világ, ha segítenénk a gyengéknek és az elnyomottaknak
2025. December 26. 09:20, péntek | Életmód
Steinbach József: Jézus képes mindenféle életvihar közepette is csendességet teremteni
Az a Jézus, aki az első karácsonyon megszületett, képes mindenféle lehetetlen, emberileg tehetetlennek tűnő életvihar közepette is nagy csendességet teremteni
2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre
A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
