Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2019. Január 21. 05:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Télies lesz az időjárás a héten is

Télies lesz az időjárás a héten is

A héten is télies lesz az időjárás: többször várható havazás, emellett hidegre kell készülni, többfelé napközben is mínuszok lesznek

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.

Hétfőn a napsütés mellett néhol előfordulhat hószállingózás. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 6 és mínusz 1 fok között alakul, de ahol kiderül az ég és a táj hóval borított, mínusz 10 fokig is lehűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3 fok között várható.

Kedden az ország nagyobb részén gyengén felhős, napos, száraz lesz az idő. Délen és keleten lehet elszórtan hószállingózás, havazás. A minimumhőmérséklet általában mínusz 10 és mínusz 2 fok között valószínű, ám a derült, szélvédett, hóval borított tájakon ennél hidegebb is lehet. Napközben mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet.

Szerdán dél felől beborul az ég, és egyre többfelé várható havazás, főként a keleti, délkeleti tájakon havas eső, eső, is valószínű. Néhol ónos eső előfordulhat, megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 8 és mínusz 2 fok között alakul, de a kevésbé felhős, szélvédett, hóval borított tájakon ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 fok között várható.

Csütörtökön több helyen valószínű csapadék: nyugaton inkább hóra, másutt a havazás mellett havas esőre, esőre lehet számítani, ónos eső előfordulhat. Többfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban mínusz 5 és plusz 1 fok várható. A nappali maximumok mínusz 3 és plusz 2 fok között alakulnak.

Pénteken szintén több helyen valószínű havazás, elsősorban keleten, délkeleten havas eső, eső is lehet. Többfelé megerősödik, főleg a Dunántúlon és északkeleten viharossá fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 6 és plusz 1, a maximumhőmérséklet mínusz 4 és plusz 2 fok között valószínű.

Szombaton elsősorban a déli és keleti területeken, vasárnap helyenként fordulhat elő havazás, hózápor. Szombaton többfelé erős, főleg a Dunántúlon és északkeleten viharos lehet a szél. A leghidegebb órákban mindkét nap mínusz 7 és 0, napközben mínusz 4 és plusz 2 fok között alakul a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta