Hírek
2012. Május 23. 14:11, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Támadásba lendült a hadsereg
Szomáliában támadást indítottak a fővárostól nyugatra fekvő vidék irányába az Afrikai Unió erői (Amisom) – jelentették be kedden Mogadishuban.
Az offenzíva reggel kezdődött, és az a célja, hogy stabilizálja a helyzetet az afgoyei folyosóban és környékén, ahol több százezer menekült zsúfolódott össze. A katonák jól haladnak előre – közölte az Amisom. Afgoyét a Shabaab iszlamista milícia ellenőrzi. Felszabadításával ellátáshoz lehetne juttatni a menekülteket.
A fővárostól mindössze harminc kilométerre lévő Afgoyét a Shabaab iszlamista milícia ellenőrzi. Felszabadításával ellátáshoz lehetne juttatni a menekülteket. Az Amisom Deynile település peremén átvágott egy fontos útvonalat, amelyet a milicisták a fegyvereseik szállítására és Mogadishu biztonságának fenyegetésére használtak – mondta el egy szomáliai tiszt.
Deynilénél kezdődik az afgoyei folyosó, ahol az ENSZ adatai szerint az év elején 410 ezer ember tartózkodott, aki a szárazság és a háborúskodás miatt menekült el az otthonából. Az ENSZ szomáliai összekötője hangsúlyozta, hogy számukra a fő feladat a lakhelyükről elűzöttek védelme.
A Shabaab milícia azt állítja, hogy a keddi harcokban 30 katonát ölt meg, s az összecsapások még folynak.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld
Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója
Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén
