Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2025. Június 13. 06:34, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén, de a kormány nem fog engedni

Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén, de a kormány nem fog engedni

Nagy csata várható az európai uniós energiaügyi tanács jövő heti ülésén, a kormány azonban nem fogja engedni, hogy Brüsszel a magyar családoktól szedje be az ukrajnai háború meghosszabbításának pénzügyi fedezetét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Facebookon.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy hétfőn Luxembourgban az energiaminiszteri tanács napirendjére kerül "az a Von der Leyen-Zelenszkij javaslat, mellyel arra akarnak kényszeríteni minket, hogy ne vásároljunk többé földgázt, kőolajat és nukleáris fűtőanyagot Oroszországtól".

"Brüsszel úgy akarja támogatni Ukrajnát, hogy a magyar családok rezsiköltségét a kétszeresére-háromszorosára emeli. Mi viszont nem fogjuk engedni, hogy az ukrajnai háború meghosszabbításának pénzügyi fedezetét a magyar családoktól szedjék be!" - szögezte le.

Majd tudatta, hogy szlovák kollégájával, Juraj Blanárral egyeztették az álláspontjaikat, és egyetértettek abban, hogy nem fogadható el a szuverenitás ilyen durva megsértése.

"A nemzeti energiapolitika összeállítása ugyanis szuverenitási kérdés, abba nem szólhat bele senki kívülről"
- hangsúlyozta.

"Mi sem Brüsszel, sem pedig Kijev kedvéért sem vagyunk hajlandók drágább és bizonytalanabb energiaforrásokra cserélni a meglévő energiaforrásainkat!" - folytatta.

"Hétfőn, Luxembourgban is meg fogjuk védeni a magyar családokat attól, hogy Zelenszkij elnök zsarolása miatt kétszer-háromszor annyit fizessenek rezsire, mint eddig!" - összegzett.

Címkék: Szijjártó Péter

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta