Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2021. Április 24. 18:01, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Szexuális ragadozót fogott el a rendőrség

Szexuális ragadozót fogott el a rendőrség

Nemzetközi együttműködés segített a TOP 50-es férfi elfogásában.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya kiskorú sérelmére elkövetett szexuális erőszak, szexuális kényszerítés és kábítószerrel visszaélés bűntett elkövetése miatt körözését rendelte el a miskolci M. Gyula Dávidnak. Az általa 2018 és 2020 között elkövetett bűncselekmények súlya miatt a 33 éves férfi a rendőrség honlapján is közzétett legkeresettebb bűnözők TOP 50-es listájába is bekerült – közölte a rendőrség.

A büntető, valamint körözési eljárások információi alapján felmerült a gyanú, hogy a keresett személy külföldön tartózkodik, ezért a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya felkérte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Életvédelmi és Célkörözési Főosztály Célkörözési Osztályát M. Gyula Dávid felkutatására és elfogására. Miután a nyomozók megállapították, hogy a férfi Németországban tartózkodik, egy összehangolt, közös nemzetközi akcióban 2021. április 22-én a reggeli órákban az alsó-szászországi Dinklage városában a német rendőrök elfogták.

Kiadatásáról később döntenek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld

Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -

2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld

Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében

Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.