Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2019. November 11. 07:44, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI

Sokkoló filmmel kampányol a rendőrség - VIDEÓ

Sokkoló filmmel kampányol a rendőrség - VIDEÓ

Havonta átlagosan ötvenen halnak meg az utakon. A balesetek egyik fő oka, hogy a közlekedők nem alkalmazkodnak a változó időjárási körülményekhez, a látási és útviszonyokhoz.

A filmben azt mutatják be, hogy egy súlyos baleset bejelentője nem tudja megadni a baleset helyét, ahova a sürgős segítséget kellene küldeni.

Berzai Zsolt alezredes, az Országos Balesetmegelőzési Bizottság főtitkára az M1-en elmondta: a kampánnyal az a cél, hogy sokkolják a közlekedőket, az autóvezetőket, mert bárkivel történhet baleset. Egyben arra akarják felhívni a figyelmet, hogy a segélyhívó használatakor fontos a helyszín pontos megjelölése, a bejelentő nevének és telefonszámának megadása.

Emlékeztetett arra, hogy úgynevezett vörös kódot adott ki a rendőrség az elmúlt időszak baleseti adatai miatt, miután csak októberben 71-en vesztették életüket a közutakon. Ez kiugróan magas szám – hangsúlyozta.

Havonta átlagosan ötvenen halnak meg az utakon. A balesetek egyik fő oka, hogy a közlekedők nem alkalmazkodnak a változó időjárási körülményekhez, a látási és útviszonyokhoz – tette hozzá. „A kód kiadása azt is jelenti, hogy fokozott ellenőrzésekre, rendőri jelenlétre lehet számítani” – mondta.

FIGYELEM! A NYUGALOM MEGZAVARÁSÁRA ALKALMAS FELVÉTEL!

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf