Hírek
2012. Szeptember 13. 20:51, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Róna Péter nem tud arról, hogy felmerült a neve az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként
Róna Péter közgazdász nem tud arról, hogy felmerült a neve az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként, és nem olvasta Botka László szegedi polgármester ezzel kapcsolatos interjúját sem, amely a Magyar Hírlap csütörtöki számában jelent meg.
A Somogy megyei Kisasszondon élő közgazdász ezt csütörtökön mondta az MTI-nek Kaposváron, ahol egy rendezvényen előadást tartott.
Az oxfordi egyetem professzorát azt követően kérdezte az MTI, hogy Botka László, az MSZP választmányának elnöke a Magyar Hírlapnak nyilatkozva azt mondta: a jövő ősz témája lesz, hogy Mesterházy Attila, Bajnai Gordon vagy akár Róna Péter közgazdász lesz-e a szocialisták és esetleges szövetségeseik kormányfőjelöltje.
Róna Péter ezzel kapcsolatban azt mondta: "nem hiszem, hogy ennek komolyabb háttere lenne, nem is hallottam róla". Ennek a felvetésnek nincs realitása - fogalmazott, hozzátéve: őt senki nem kereste meg a szocialista párt részéről, erről vele nem egyeztettek.
Az esetleges megkeresésre adandó válaszát firtató kérdésre közölte: ha megkeresnék, minden valószínűség szerint nemet mondana. "Persze nyitott vagyok mindenféle beszélgetésre, de nem látom ennek alapját" - jegyezte meg, hozzátéve: nincs is miről beszélni, mert senki, semmiféle szerepvállalással nem kereste meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
