Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2016. Szeptember 25. 10:10, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Robbanás történt Budapesten, egy Teréz körúti üzlethelyiségben, ketten megsérültek

Robbanás történt Budapesten, egy Teréz körúti üzlethelyiségben, ketten megsérültek

Ismeretlen eredetű robbanás történt szombat késő este a budapesti Teréz körút és a Király utca kereszteződésében lévő egyik földszinti üzlethelyiségben,

az elsődleges információk szerint két ember megsérült, a mentők kórházba szállították őket - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Tűz nem keletkezett. Az érintett épületet a fővárosi hivatásos tűzoltók átvizsgálják, munkájukat a helyszínen a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja. Hatósági eljárás keretében vizsgálják a robbanás körülményeit.

A rendőrség körbezárta a környéket, az MTI tudósítója sem tudta megközelíteni helyszínt.

Az MTI értesülései szerint a robbanás miatt a Zeneakadémia épületét is kiürítették.

A rendőrség későbbre ígért tájékoztatást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld

Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -

2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld

Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében

Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.