Hírek
2020. Március 27. 16:58, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Porfelhő miatt nőtt a légszennyezettség
Porfelhő miatt emelkedett a szálló por koncentrációja Magyarországon - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Kifejtették: csütörtök délutántól kelet felől megugrott a PM10 koncentrációja Magyarország felett. A jelenség oka ezúttal nem hazai forrásokban keresendő: az Aral-tó elsivatagosodott vidékén kialakult porvihar nyomán a keleti áramlás nagy távolságból szállította az ország fölé a természetes eredetű port.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint kifogásolt a levegő minősége tíz településen, ezek: Budapest, Debrecen, Eger, Kazincbarcika, Miskolc, Nyíregyháza, Putnok, Sajószentpéter, Százhalombatta és Tököl.
A meteorológiai előrejelzés alapján várhatóan javul a levegőminőség a következő napokban - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
