Hírek
2011. November 17. 14:12, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Politikusok ellen is támadást terveztek a neonácik
Feltételezések szerint politikusok, illetve bevándorlói háttérrel rendelkező közéleti személyiségek ellen is támadást tervezett a hét végén felszámolt, legkevesebb 10 gyilkosság elkövetésével vádolt német neonáci csoport
A szövetségi bűnügyi hivatal csütörtök reggeli közlése szerint erre utalhat, hogy a merénylők kiégett zwickaui lakóházában egy 88 nevet tartalmazó listára bukkantak. A listán többek között néhány olyan parlamenti képviselő neve szerepelt, akik a szélsőjobboldal elleni harc legkövetkezetesebb képviselői voltak. A 88 feltüntetett személy között volt továbbá több németországi török, illetve más iszlám szervezet néhány vezetője.
A szövetségi főügyész egy csütörtöki interjúban ugyanakkor azt hangoztatta: a lista nem jelent egyértelmű bizonyítékot a tervezett támadásokra. Erre viszont az egyik érintett Bundestag-képviselő úgy reagált: „Biztos, hogy nem karácsonyi üdvözletet akartak küldeni nekünk.”
Mint ismert, az elmúlt hét végén feltárt neonáci gyilkosságsorozat legalább tíz áldozatot követelt, megdöbbentve Németországot és egész Európát. Az áldozatok közül kilenc, Németországban letelepedett külföldi volt, elsősorban török, valamint görög kisvállalkozó, akiket a feltételezett merénylők 2000 és 2006 között gyilkoltak meg. Továbbá egy, az elkövetőket igazoltatni kívánó rendőrnő életét is kioltották 2007-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
