Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2019. Április 29. 09:31, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/Fotók: NAV

Őrző-védő cégpiramist buktatott le a NAV

Őrző-védő cégpiramist buktatott le a NAV

Bukócégek, strómanok és szövevényes alvállalkozói lánc segítette azt a pécsi bűnszervezetet, amely ellen most vádemelést javasol a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

A felgöngyölített, őrzésvédelemmel foglalkozó céghálózat trükközött az áfával és mintegy 200 dolgozó bére után nem fizette a járulékokat, 150 millió forint kárt okozva a költségvetésnek.

A megalapozott gyanú szerint a vagyonvédelemmel és őrzésbiztonsággal foglalkozó cégláncolat piramisrendszerben épült fel. A csúcson lévő társaság fogadta a rendszeres megbízásokat, a munkákat viszont alvállalkozókra osztották. Bár a dolgozókat bejelentették és a bevallásokat is benyújtották, adót és járulékot nem fizettek. A lebukás elkerülése érdekében a bűnszervezetet kiszolgáló alvállalkozókat rendszeres időközönként lecserélték, azokat strómanok „irányítására bízták”, székhelyüket pedig budapesti székhelyszolgáltatóhoz jelentették át – fejtette ki közleményében a NAV.

Az őrző-védő szolgáltatás ellenértékéből az alvállalkozók feketén, készpénzben fizették az alkalmazottakat, levették a saját részüket és a többi pénz a haszonhúzókhoz vándorolt. Közterheket egyáltalán nem fizettek, ezzel hozzávetőleg 150 millió forint kárt okoztak az államnak.



Az akcióban először a két legveszélyesebb gyanúsítottat fogták el a NAV kommandósai. A többi 15 előállított gyanúsított között visszaeső bűnözők is voltak, többen fegyvert, illetve riasztópisztolyt tartottak otthonukban. Mintegy harminc – többnyire baranyai és budapesti – helyszínen dolgoztak aznap a pénzügyi nyomozók. A kihallgatásokon és a bizonyítékok gyűjtésén túl a költségvetésnek okozott kár megtérülése érdekében ingatlanokat és luxusautókat foglaltak, illetve üzletrészeket zároltak.

A NAV különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás, számvitel rendjének megsértése, hamis magánokirat felhasználása és közokirat-hamisítás bűntettek miatt javasol vádemelést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!