Hírek
2020. Április 19. 14:30, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Országszerte sok a szabadtéri tűz
Országszerte sok szabadtéri tűz oltásán dolgoznak a tűzoltók szombaton, főleg Kelet-Magyarországon - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.
Azt írták, Nyíregyháza határában több hektáron ég a nádas és az összehordott hulladék, a helyi hivatásos tűzoltók oltják a lángokat. Az ózdi hivatásos tűzoltókat Uraj és Susa között szintén kigyulladt nádashoz riasztották, míg a kiskőrösi és a kalocsai hivatásos, valamint a keceli önkormányzati tűzoltók Dunapataj és Kiskőrös térségében dolgoznak, ahol több helyen is lángra kapott a bozótos. Balmazújváros közelében a 3323-as út mellett a helyi önkormányzati tűzoltók oltották el az út mentén kigyulladt avart és gazt.
Budapest XVI. kerületében, az Újszász utcában mintegy másfél hektáron égő aljnövényzetet oltottak el a fővárosi hivatásos tűzoltók.
Pest megyében a Bugyihoz tartozó Vány határában egy erdő aljnövényzete gyulladt ki mintegy három hektáron. A tűz a fák koronájára is átterjedt, de ott a lángokat megfékezték az elsőként a helyszínre érkező délegyházi önkéntes tűzoltók, akik a dabasi és a szigetszentmiklósi hivatásos, valamint az ócsai és a szigetújfalui önkéntes tűzoltókkal együtt oltják a tüzet. Már megakadályozták a tűz továbbterjedését - tette hozzá a katasztrófavédelem.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
