Hírek
2023. November 05. 13:29, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Nyitrai Zsolt: hamarosan érkezik a kiegészítő nyugdíjemelés
Jó hír a nyugdíjasok számára: hamarosan érkezik a kiegészítő nyugdíjemelés - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.
Közlése szerint novemberben így átlagosan 80 ezer forinttal többet kaphatnak a nyugdíjasok.
"Kiállunk az idősek érdekeiért és megvédjük a juttatásaikat. Megemelt formában visszaadtuk a baloldali kormányok által elvett 13. havi nyugdíjat is" - hangsúlyozta.
Nyitrai Zsolt emlékeztetett arra, hogy az idén januárban 15 százalékkal nőttek a nyugdíjak. Novemberben pedig kiegészítő emelésre számíthatnak az idősek - fűzte hozzá.
A miniszterelnöki főtanácsadó elmondta, hogy januárban ismét megemelik a nyugdíjakat, februárban pedig a 13. havi ellátás érkezik majd.
"Köszönjük a nyugdíjasok támogatását, számíthatunk egymásra" - zárta szavait Nyitra Zsolt.
Fotó: Illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
