Városlista
2025. december 27, szombat - János

Hírek

2020. Március 12. 14:54, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Négy magyar elhagyta a külföldi karantént

Négy magyar elhagyta a külföldi karantént

Jó hír, hogy a korábban Németországban karanténintézkedés alá vont jogászhallgató nő elhagyhatta a karantént, valamint a Japánban már hosszú hetekre karanténintézkedések alá vont három magyar állampolgár is szerdán,

illetve csütörtökön szintén elhagyhatja a karantént - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtöki Facebook-bejegyzésében.

Hangsúlyozta: minden korlátozó intézkedés alá vont magyar állampolgárral külföldön haladéktalanul felveszik a kapcsolatot és segítenek nekik mindabban, amiben a szabályok engedik.

Kiemelte: vannak új esetek is, egy magyar állampolgár Vietnamban került karanténba, mivel egy fertőzött személlyel utazott együtt egy repülőgépen.

A tárcavezető kifejtette: összesítést készítettek a külföldön karanténintézkedés alatt álló magyarokról. "Vannak jó híreink és vannak új eseteink is" - fogalmazott.

Közölte: az Oaklandben kikötött óceánjáró hajó fedélzetén két magyar állampolgár van, velük is felvették a kapcsolatot.

Elmondta: négy magyar állampolgár tartózkodik egy olyan maldív-szigeteki üdülőkomplexumban, amelyet a helyi hatóságok karanténintézkedés alá vontak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében

2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld

Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal

Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.