Hírek
2023. Március 06. 12:36, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
NAV: érkeznek az értesítések a gépjárműadóról

Február közepe óta érkeznek az autósok elektronikus tárhelyére a gépjárműadóról szóló értesítések, akiknek változik az adójuk, azok határozatot, akiknek nem, azok emlékeztetőt kapnak.
A közleményben kiemelték: az értesítéseket elektronikusan - cégkapura, hivatali tárhelyre, KÜNY-tárhelyre - küldik azoknak, akik rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel; a többiek postán kapják meg a papírokat.
A gépjárműadó első részletét március 16-ig, a második részletét szeptember 15-ig kell befizetni a 10032000-01079160 számú, NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számlára. Az átutaláskor az adószámot vagy az adóazonosító jelet fel kell tüntetni a közlemény rovatban, ha ez elmarad, akkor a NAV nem, vagy csak késedelmesen tudja a befizetett összeget a befizetőhöz kapcsolni - figyelmeztetett az adóhatóság.
A gépjárműadó befizetése a NAV-Mobil Gépjárműadó-menüpontjában vagy a NAV ügyintéző felületén, az Ügyfélportálon (ÜPO) is pillanatok alatt teljesíthető. Az applikáció letölthető a Google Play és az App Store kínálatából is, mindig a legfrissebb verziót kell használni.
Aki a csekkes megoldást választaná, telefonon a NAV Infóvonalán vagy online a NAV honlapján tud csekket igényelni. A pénzforgalmi számla nyitására kötelezettek kizárólag átutalással rendezhetik a befizetést.
Az adóhivatal felhívta a figyelmet arra, hogy a tárhelyre érkező iratot érdemes a "Tartós tárba" áthelyezni, mert az irat csak 30 napig érhető el a tárhelyen, utána törlődik.
Ha valakinek meghatalmazottja van, aki eljárhat a gépjárműadó ügyében, a határozatot csak a képviselő kapja; emlékeztető értesítés az adózóhoz és a képviselőhöz is érkezik - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta