Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2011. Szeptember 01. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Nagy a nyomás az új Japán miniszterelnökön

Nagy a nyomás az új Japán miniszterelnökön

Japánban a vártnál kisebb ütemben, 0,6 százalékkal bővülő ipari termelési adat jelent meg, az egyhavi júliusi előzetes növekedési adat elmarad a várt 1,5 százaléktól és a megelőző 3,8 százalékos növekedési ütemtől is.

Úgy tűnik, a tavaszi katasztrófák utáni újjáépítési lendület kifulladóban, így a szigetország gazdaságának alakulása egyre nagyobb mértékben függ a külső kereslettől-írták a Quaestor elemzői. Nagy nyomás helyeződik az újonnan megválasztott miniszterelnök, Yoshihiko Noda vállára is, hogy a már három negyedéve tartó gazdasági zsugorodást meg tudja fordítani. Mint ismert Japánban a teljes kormány lemondott. A miniszterelnöki posztra a korábbi pénzügyminisztert, Joshihiko Noda-t helyezték.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: japán

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén