Hírek
2024. November 16. 08:10, szombat |
Életmód
Forrás: MTI
Mol: november közepétől téli dízelt árulnak a kutakon
Magyarországon hagyományosan november 15. a fordulónap, ekkortól kizárólag téli dízelt forgalmaznak a töltőállomások - közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
A Mol hangsúlyozta, hogy november 15-től a hazai töltőállomásokon az autósok már mindenhol a hideg időjárás negatív hatásait kiküszöbölő gázolajjal találkoznak.
A közleményben kitértek arra, hogy hidegben nehezebben indul a dízelautók többsége, aminek fizikai oka van: a hőmérséklet csökkenésével megváltoznak az üzemanyag áramlási tulajdonságai.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a prémium dízelek hidegtűrése eleve kedvezőbb, magasabb adalékanyag tartalma miatt kiváló tisztántartó és tisztító hatással bír, így segít fenntartani a motor optimális teljesítményét és megóvni annak élettartamát az extrém időjárási körülmények között is.
Amennyiben félig van a tank nyári dízellel, de hirtelen bejönnek a fagyok, érdemes rátankolni egy fél tank téli üzemanyagot - ideális esetben a magasabb hidegtűrésű prémium változatból -, így a hidegindítás a Magyarországon előforduló hőmérsékleteket tekintve mindenképpen biztonságos lesz - írták a közleményben.
Kifejtették, a különbség jelentős lehet: az iparági tesztek alapján a normál téli dízel mínusz 20 Celsius fokig biztosít megfelelő teljesítményt, míg a prémium téli dízel esetében akár -35 Celsius fokig képes ellensúlyozni a hideg idő kedvezőtlen motorikus hatásait.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:22, péntek | Életmód
XIV. Leó pápa: megváltozna a világ, ha segítenénk a gyengéknek és az elnyomottaknak
2025. December 26. 09:20, péntek | Életmód
Steinbach József: Jézus képes mindenféle életvihar közepette is csendességet teremteni
Az a Jézus, aki az első karácsonyon megszületett, képes mindenféle lehetetlen, emberileg tehetetlennek tűnő életvihar közepette is nagy csendességet teremteni
2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre
A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
