Hírek
2018. Május 18. 18:21, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Megöléssel fenyegette meg a bírót egy elítélt Borsodban
Megöléssel fenyegette meg e-mailben a Miskolci Törvényszék büntetőbíráját egy férfi Borsodban, ezért zaklatás vétsége miatt egy év, két évre felfüggesztett fogházra ítélte a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság
- tájékoztatta a törvényszék sajtószóvivője pénteken az MTI-t. Gyurán Ildikó közölte: korábban a férfit az elsőfokú bíróság 8 hónap börtönre ítélte. A másodfokon eljáró Miskolci Törvényszék a büntetését pénzbüntetésre enyhítette, és a megfizetésére 24 havi részletfizetést engedélyezett.
Ezek után a vádlott saját e-mail címéről üzenetet küldött a bíróságra, és azzal fenyegetőzött, hogy ha a pénzbüntetés miatt történik valami az édesanyjával, meghal az éhezéstől, akkor ő meg a bíró életére tör.
A bíróság a büntetés kiszabásánál súlyosító körülményként vette figyelembe, hogy a férfi büntetett előéletű.
A vádlottnak kell viselnie a 354 ezer forintos bűnügyi költséget is.
Az ítélet ellen a vádlott felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
