Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2019. Február 01. 12:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Megjelent a felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése

Megjelent a felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése

Megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése, a felsőoktatási intézmények a december 20-án kiadott tájékoztatóban közölt adatok egy részét módosították, és új képzéseket is meghirdettek.

A szeptemberi képzésekre február 15-én éjfélig lehet jelentkezni.

Az Oktatási Hivatal MTI-hez eljuttatott pénteki közleménye szerint a jelentkezés véglegesítése előtt érdemes a felvételi tájékoztatót újra átnézni, figyelve a kiegészítéssel közzé tett információkra.

Kitértek arra is, hogy szintén február 15-én éjfélig kell befizetniük a jelentkezési helyenként 2 ezer forint kiegészítő díjat azoknak, akik a díjmentesen megjelölhető háromnál több helyet (legfeljebb hatot) jelölnek meg.

A jelentkezéseket február 20-ig kell hitelesíteni Ügyfélkapuval vagy az e-felvételi felületéről kinyomtatott, aláírt és az Oktatási Hivatal címére postán elküldött hitelesítő adatlappal.

A felvételi eljárással kapcsolatos további tudnivalók a www.felvi.hu honlapon olvashatók.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan