Hírek
2011. Október 20. 14:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: HírTV
Megállt az élet a fővárosban
Összecsaptak a tüntetők a rendőrökkel a görög fővárosban. Az athéni parlament előtt több tízezren tiltakoztak a kormány megszorító politikája ellen.
A szakszervezetek kétnapos sztrájkja miatt megállt az élet a görög fővárosban, több tucat repülőjáratot töröltek, akadozik a tömegközlekedés és a legtöbb bolt is zárva tart. A Malév járatait nem kellett törölni.
Az athéni parlament melletti teret teljesen ellepték a megszorítás ellen tüntetők. A demonstrálók egy kisebb csoportja megpróbálta áttörni a kordont, többen Molotov-koktélokkal és utcakövekkel dobálták a rendőröket. A legnagyobb görög szakszervezetek kétnapos sztrájkja miatt megállt az élet a görög fővárosban. Több tucat repülőjáratot töröltek, akadozik a tömegközlekedés és az iskolák is bezártak. A megmozdulásokhoz az orvosok, a gyógyszerészek, az adóellenőrök és az újságírók is csatlakoztak.
A görög parlament szerda este, illetve csütörtökön szavaz a kormány legújabb kiigazító programjáról. A javaslat a kormánypártot is megosztja, több képviselő is jelezte, hogy ellene fog szavazni. A miniszterelnök elismerte, hogy a csomag még nem nyújt végleges megoldást az ország adóssággondjaira.
Jeórjiosz Papandreu úgy fogalmazott: „a deficit tartós csökkentéséhez át kellene alakítanunk a gazdaság szerkezetét, de erre most nincs időnk. Gyors intézkedéseket kellett meghoznunk, amit sokan igazságtalannak éreznek”.
Az adóemeléseket, illetve nyugdíj- és közalkalmazotti bércsökkentéseket is tartalmazó csomag a korábban megítélt külföldi mentőhitel feltétele. A nyolcmilliárd eurós kölcsön nélkül Görögország fizetésképtelenné válna. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
