Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2019. Október 01. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Másodszor is állatkínzásért áll bíróság elé egy zalai férfi

Másodszor is állatkínzásért áll bíróság elé egy zalai férfi

Egy korábbi, felfüggesztett büntetése után újabb állatkínzás miatt emeltek vádat egy zalai férfi ellen - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Pirger Csaba közölte: az 57 éves dióskáli férfit a bíróság korábban állatkínzás miatt egyszer már felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.

A szóvivő a mostani ügyéről azt mondta: a férfi a háza udvarán tartotta 10 év körüli keverék kutyáját, de az ebet augusztusban agyonütötte. A megláncolt kutyát baltájával kétszer fejen ütötte, amitől az elpusztult, az állat tetemét pedig ezután elásta.

A Keszthelyi Járási Ügyészség a férfi ellen ismét állatkínzás miatt emelt vádat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf