Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2019. Május 08. 08:48, szerda | Külföld
Forrás: mti

Már hat napja szén nélkül termelnek áramot Nagy-Britanniában

Már hat napja szén nélkül termelnek áramot Nagy-Britanniában

Rekordideje, már több mint hat napja tart a szén nélküli villamosenergia-termelés Nagy-Britanniában.

A Bloomberg jelentése szerint Nagy-Britanniában május elsején, közép-európai idő szerint 14 órakor állt le a szén használata áramtermelésre. Az előző rekord szintén az idén született, akkor 90 órán át nem kellett szenet használni áramkészítésre.

Az elmúlt hat napban az áramot jórészt szélenergiából nyerik, illetve földgázüzemű erőművek és atomerőművek szolgáltatják.

A brit energiahálózatot üzemeltető cég azzal számol, hogy 2025-re teljesen megszűnhet a szén alkalmazása áramtermelésre.

Nagy-Britanniában a szén aránya az áramtermelésben a hat évvel ezelőtti 40 százalékról tavaly 5 százalékra zsugorodott.

Nagy-Britanniának több part menti szélturbinája van, mint bármelyik másik országnak a világon. Szombati állapot szerint - amikor már nem használtak szenet - a szélturbinák állították elő Nagy-Britannia áramszükségletének a 27 százalékát.

Címkék: áram, Nagy-Britannia, szén

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön