Hírek
2023. November 02. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Magyarországon fogják gyártani a Gidrán harcjárművet

Harcjárművek magyarországi gyártására írtak alá egyetértési nyilatkozatot kedden török hadiipari vállalati vezetők, valamint az N7 Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Holding Zrt. vezérigazgatója, Palkovics László és a Rába Autóipari Holding Nyrt. vezérigazgatója, Hetzmann Béla, írja az MTI.
Mindezt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter jelenlétében tették, aki az aláírás után kijelentette,magyar haderőfejlesztés „magabiztosan halad előre”, és hogy a magyar kormány már 2015-ben felismerte, hogy közeledik a „veszélyek kora”.
A létrejövő vegyes vállalat célja, hogy a Nurol Makina Gidrán páncélozott harcjárműveket gyártson a magyar honvédségnek. Az N7 holding Zrt. a közreműködésével nem csupán gyártási, illetve összeszerelési feladatokban vesz részt, hanem kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységekben is. A létrejött vegyes vállalatot Gidrán névre keresztelték. A miniszter elárulta,a nevet egy ősi magyar lófajta után választották, amelyet a huszárok jó küzdőképessége miatt használtak.Szalay-Bobrovniczky szerint a kormány éppen az egyre komolyabb kelet-európai régiót érintő biztonsági kihívások miatt fegyverzi át a magyar haderőt, felkészítve arra, hogy garantálják a magyarok életének és vagyonának védelmét.
Mindezt úgy kell elérni, hogy függetlenek lehessünk a beszállítói kockázatoktól, fejtette ki a miniszter, aki szerint komoly védelmi ipart kell építeni, amiből ráadásul még az ország is fejlődhet. Ebben tekint országunk stratégiai partnerként Törökországra.
Azt is elmondta: a Gidrán harcjárműbe már korábban is integráltak kiegészítő rendszereket Kaposváron, de mostantól magát a járművet is Magyarországon fogják gyártani, méghozzá Győrben, a Rába vállalatnál. Legalább 200 új munkahely létesül a megállapodás nyomán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta