Hírek
2012. Január 12. 07:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: Stop.hu/Autolabor.hu
Lenyomozza a lakhelyünket az új 3-as BMW? - VIDEÓ
Spórolást segítő navigációs rendszer és 6,3 literes fogyasztás jár hozzá.
Mivel az Egyesült Államok számít a hibrid hajtású autók első számú piacának, egyáltalán nem meglepő, hogy a BMW a Detroiti Autószalonra időzítette a hibrid 3-as premierjét. Az 5-ös sorozathoz hasonlóan a 3-as ActiveHybrid meghajtásáról is a 3.0 literes, soros hathengeres benzines erőforrás gondoskodik, kiegészülve az automataváltóba integrált, 55 lóerős teljesítményre képes elektromotorral. A rendszer összteljesítménye így 335 lóerő, maximális nyomatéka pedig 450 Nm.
A kecsegtető értékek mellett baráti fogyasztást is ígérnek a bajorok, ami 6,3 litert jelent 100 kilométerre vetítve. Ezt segíti elő a navigációs rendszer is, ami a minél költséghatékonyabb autózás érdekében az útvonal tervezésekor figyelembe veszi a forgalom mértékét, a sebességkorlátozásokat és a szintkülönbségeket is. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha például a tervezett útvonalon szerepel nagyobb emelkedő, akkor a rendszer tudja, hogy a tetejéig elhasználhatja az akkumulátorban lévő energiát, mert lefelé a fékezések során újra tudja tölteni azt.
Külön érdekesség, hogy a BMW tervei szerint a rendszer megjegyzi majd a vezetési szokásokat, így kikapcsolt navigáció esetén is el tudja látni a sofőrt hasznos tanácsokkal. Ez persze még fejlesztés alatt van, hiszen a mindennapi útvonalak "megjegyzésével" sérülhetnek a tulajdonos személyiségi jogai.
Megvásárolhatod! Mikor érkezik? Olvasd el az Autolabor.hu oldalon!
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
