Hírek
2012. Április 02. 07:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / Hír TV
Lemond a Semmelweis Egyetem rektora
Lemond Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora. Az intézményvezető azzal indokolta a döntését, hogy az egyetemet magára hagyták Schmitt Pál doktorija ügyében.
A Hír TV információi szerint lemond a Semmelweis Egyetem rektora. Tulassay Tivadar hétfőn viszi el felmondólevelét a nemzeti erőforrás miniszternek. Döntését azzal indokolta, hogy az egyetemet magára hagyták Schmitt Pál doktorija ügyében.
Az intézmény tényfeltáró bizottsága a vizsgálat lezárása után elküldte a jelentést a tárcavezetőnek, aki felbontatlanul postázta azt vissza az egyetemnek. A doktori cím visszavonásáról így a szenátus döntött csütörtökön.
Tulassay szerint az intézményt ért támadások az ő személye ellen irányultak, döntésével pedig azt akarta elkerülni, hogy a megingott bizalom ártson az egyetemnek. Tulassay megbízatása június 30-án járt volna le, az új rektor személyéről már csütörtökön döntött a testület: Szél Ágostont június 29-én iktatják be hivatalába.
HírTV / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
