Hírek
2012. Március 01. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Lejárt a moratórium, megkezdődhetnek a kilakoltatások
Mostantól elkezdődhetnek a kilakoltatások és árverezések, mivel lejárt az ezeket tiltó moratórium hatálya - írja a Magyar Hírlap.
A kormány ugyan még decemberben megállapodott a Magyar Bankszövetséggel arról, hogy a 90 napon túli devizahitel-tartozást felhalmozó adósok ne kerüljenek az utcára, de az ehhez szükséges jogszabályok még nem készültek el.
A Nemzetgazdasági Minisztérium azt a tájékoztatást adta, hogy „a tartozás átváltásának és elengedésének szabályait tartalmazó jogszabály előkészítése folyamatban van. A kormány a szabályozás részletes tartalmáról egyeztetést folytat az érintett szakmai és civilszervezetekkel. E jogszabály-előkészítő munka lezárása után, várhatóan március elején nyújtják be a jogszabályjavaslatot az Országgyűlésnek.
A kormány olyan eljárásrend kialakítására tesz javaslatot, amely a hiteladósok és a pénzügyi intézmények számára is kellő időt és lehetőséget biztosít a részvételre, a jogosultság igazolására, illetve a megvalósításra. Ennek megfelelően május 15-ig lesz lehetősége az érintetteknek a programba való jelentkezésre. Az eljárás a devizaadósok számára költségmentes lesz.” Binder István, a PSZÁF elnöke azt mondta a lapnak, hogy jelenleg valamivel több mint 144 ezer hiteladós esett 90 napon túli késésébe.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
