Hírek
2025. Június 08. 09:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
A késések miatti bocsánatkérésként nem csupán a vonatjegyár felét, hanem az egészét visszaadják azoknak, akik a balatoni vasútvonalon késéssel tudtak csak utazni szombaton egy sorompóhiba miatt - jelentette be Facebook-bejegyzésében az építési és közlekedési miniszter.
Lázár János közölte: azt követően döntött így, hogy szombaton ismét elesett épp az a vasútvonal, amelyet mindössze tíz éve újított fel teljeskörűen a Siemens.
"So geht das nicht weiter, meine Herren!" - üzente németül, hogy ez így nem mehet tovább, és kifejtette: szombaton mintegy tízezer károsultja volt annak, hogy a németek a pályát nem olyan minőségben csinálták meg, ahogyan a 15 milliárdos beszállítói díj fejében vállalták.
"Helyettük most mi fizetünk az utasoknak, de az utolsó eurócentig be fogjuk hajtani rajtuk" - szögezte le. Egyben jelezte, hogy előbb fizetnek ki milliárdokat a magyar utasoknak kártérítési biztosításként, mint a Siemensnek akár egyetlen újabb fillért megrendelésre.
Mindezt addig tartják, "amíg a korábbi munkájuk hiányosságait, hibáit ki nem javítják" - rögzítette a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
