Hírek
2021. Május 06. 15:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Láncra vert három kiskutyát és egy macskát, majd elköltözött a nő
A gyanú szerint egy 43 éves erdőkertesi nő láncra kötve bezárt három kistestű kutyát és egy macskát, majd elköltözött. A gödöllői nyomozók most fejezték be a 2018-as büntetőügyet.
Egy helyi férfi jelezte a közterület-felügyelőnek 2018. március 12-én, szomszédját egy hete nem látta, állatai azóta étlen-szomjan maradtak. A közterület-felügyelő értesítette a rendőröket, akiket a háznál lesújtó látvány fogadott: három kiskutya és egy macska volt szemmel láthatón elhanyagolt állapotban bezárva és láncra kötve. Koszosak, bolhásak voltak, nyakukon a lánc kikoptatta a szőrt – közölte a rendőrség.
Hozzátéve, hogy étellel csalogatták ki odújukból a csontsovány jószágokat, majd megitatták és megetették őket. Miután ellátták és menhelyre szállíttatták a szerencsétlenül járt állatokat hely-, és személyismeretük alapján azonosították a bűncselekménnyel gyanúsítható 43 éves M. Lajosnét. Lakó-, és tartózkodási helye ismeretlen volt, ezért elfogatóparancsot adtak ki ellene. Az alapján fogták el a győri rendőrök, majd előállították és kihallgatták.
Az asszony a bűncselekményt nem ismerte be, azt is tagadta, hogy az erdőkertesi ingatlanában állatai lettek volna.
A Gödöllői Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a 43 éves nővel szemben állatkínzás vétségének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást befejezte, az ügy iratait átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
