Hírek
2017. Október 31. 09:37, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kutyakekszes dobozokban próbáltak cigit csempészni
Több mint 88 ezer doboz adózatlan cigarettát találtak Budapesten, egy bérelt raktárban kutyakekszes dobozokba rejtve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai - közölte a szervezet kedden az MTI-vel.
Mint írták, a pénzügyőrök egy bérelt raktárt ellenőriztek Budapesten, igazoltatták a raktár előtt álló furgon sofőrjét és a helyszínen tartózkodó bérlőt. A raktár ellenőrzésekor kiderült, hogy a "kutyakeksz" feliratú kartondobozokban nagy mennyiségű, magyar adójegy nélküli cigaretta van.
A sofőr azonnal elismerte, hogy adózatlan dohányárut szállított, a raktár bérlője azonban nem nyilatkozott a pénzügyőröknek.
A NAV munkatársai a több mint 105 millió forint értékű adózatlan jövedéki terméket lefoglalták, és orgazdaság miatt feljelentést tettek. A várható jövedéki bírság több mint 154 millió forint - közölte a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
