Hírek
2010. Április 19. 10:23, hétfő |
Helyi
Forrás: DEOEC
Kutatóegyetemi pályázat nyertese a Debreceni Egyetem

A Debreceni Egyetem is elnyerte a kutatóegyetemi címet és az azzal járó 3 milliárd forint összegű, két évre szóló uniós támogatást.
A Debreceni Egyetem is elnyerte a kutatóegyetemi címet és az azzal járó 3 milliárd forint összegű, két évre szóló uniós támogatást - jelentette be a kormány a Parlament-ben április 16-án tartott pályázati eredményhirdetésen.
A jelentős fejlődést biztosító sikerről Fésüs László rektor az alábbiakat nyilatkozta:
A kutatóegyetemi programban a Debreceni Egyetem célja, hogy elérje a vezető európai kutatóegyetemek színvonalát és elismertségét. A pályázatban az intézmény öt kiemelt alapkutatási területet nevesített: a molekulatudományt, benne a gyógyszerkutatással; a fizikai, számítás- és anyagtudományt; a molekuláris medicinát; az egészség- és környezet-tudományt; s végül a nyelvtechnológiát és bioetikát. A társadalmi-gazdasági hasznosság szempontjából mind az öt jelentős, és objektív adatok alapján a Debreceni Egyetem legversenyképesebb alapkutatásait reprezentálja. A kiemelt területeken összesen 12 akadémiai kutatócsoport, 21 doktori iskola és hét korábbi TÁMOP pályázaton támogatást elnyert innovatív kutatói csapat dolgozik. Az elnyert 3 milliárd forint összegű támogatás lehetőséget ad arra, hogy a kiemelkedően eredményes kutatócsoportok és fiatal kutatók számára optimális feltételrendszert teremtsünk a szellemi kapacitás minőségi és mennyiségi fejlesztésével, a kutatáshoz szükséges korszerű eszközök beszerzésével és kutatási projektek finanszírozásával. A kétéves támogatási időszakot az Egyetem hosszú távú kutatóegyetemi programja első lépésének tekinti."
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 21. 10:50, hétfő | Külföld
Húsvét hétfőn reggel elhunyt Ferenc pápa
A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetője 88 éves korában hunyt el. A pápa halálhírét Kevin Farrell bíboros jelentette be a Vatikán televíziós csatornáján.
2025. Április 21. 08:52, hétfő | Sport
Szaúdi Nagydíj - Piastri Dzsiddában is nyert, vezet az összetettben
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
2025. Április 21. 08:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen tiltakozva szombaton.