Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2018. Február 02. 14:41, péntek | Belföld
Forrás: police.hu

Közel 40 állatot kellett kimenteni egy tanyáról

Közel 40 állatot kellett kimenteni egy tanyáról

Egy mélykúti tanyáról közel negyven állatot kellett kimenteni még tavaly nyáron. Akkor eljárás indult a gazda ellen, aki ellen most vádemelést javasolt a rendőrség.

Bejelentés kapott tavaly június 30-án a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság arról, hogy egy mélykúti tanyán a haszonállatokat nagyon rossz körülmények között tartják. A rendőrök állatorvossal jelentek meg a helyszínen, aki megállapította, hogy az ingatlan területén lévő összesen 22 ló, birka és bárány, valamint 15 kutya alultáplált és beteg. Az állatok elszállításáról azonnal gondoskodtak. A nyomozók az istállóban két elpusztult lovat is találtak. Az ügyben kirendelt igazságügyi szakértői vélemény szerint a tulajdonos nem a „jógazda gondosságával” járt el, és ezzel a haszon- és kedvtelésből tartott állatok élete veszélybe került.

A tanya 63 éves tulajdonosát állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A nyomozók az ügyet a napokban lezárták, és azt iratokat vádemelési javaslattal küldték meg a helyi ügyészségre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van