Városlista
2025. december 27, szombat - János

Hírek

2025. Augusztus 15. 07:58, péntek | Életmód
Forrás: MTI

Koncz Zsófia: fontos, hogy a kulturális programok a legkisebb településekre is eljussanak

Koncz Zsófia: fontos, hogy a kulturális programok a legkisebb településekre is eljussanak

A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerint nagyon fontos, hogy a kulturális programok a legkisebb településekre is eljussanak. Koncz Zsófia erről csütörtökön a szerencsi Munkás Szent József-templomban, a StEFREM férfikarnak a Zempléni Fesztivál keretein belül szervezett hangversenye előtti köszöntőjében beszélt.

Az államtitkár hangsúlyozta, ezt a célt szolgálja a Zempléni Fesztivál is, amit már harmincnégy éve folyamatosan megrendeznek.

A politikus, aki a térség fideszes országgyűlési képviselője, hozzátette, helyben is fontos ez a szemlélet, ezért is hoztak létre kulturális irodát Szerencsen a Petőfi-program keretében.

Az iroda célja szintén az, hogy különböző programokat, koncerteket és más kulturális eseményeket szervezzenek a térségben - közölte Koncs Zsófia.

Emlékeztetett, a Zempléni Fesztivál számos programja templomok falain belül valósul meg. Példaként említette az ország egyetlen késő barokk stílusú református templomát, amely Taktabájon áll, és a bodrogkeresztúri római katolikus templomot, amelynek pár évvel ezelőtti felújítása során középkori freskókat is találtak a szakemberek.

A hangverseny előtt Bubnó Tamás, a StEFREM férfikar vezetője és a Primissima című oratórium szerzője köszöntőjében azt mondta, a szerencsi a darab negyedik előadása, eddig csak a fővárosban és Debrecenben hallhatta a közönség.

Úgy fogalmazott, a Primissima egy hetvenperces oratórium, amelynek lényege a közösségi együttlét; olyan örömzenét adnak elő, amely nem a klasszikus bizánci zene stílusában készült, így elég könnyed ahhoz, hogy bárki részt vehessen benne.

A Zempléni Fesztivál programjai vasárnapig tartanak, addig még számos hangversennyel, gyermekprogrammal, jazzkoncerttel és táncelőadással várják a közönséget. Mások mellett a nyíregyházi Cantemus vegyeskar Füzérradványban lép fel, a Tokaj Fesztiválkatlanban pedig a legendás Queen zenekar legismertebb slágereit koncertshow formájában mutatja be szimfonikus feldolgozásban a Budafoki Dohnányi Zenekar és a Budapesti Akadémiai Kórustársaság. A záróhangversenyt vasárnap este a Liszt Ferenc Kamarazenekar adja a sárospataki Rákóczi-várban.

Címkék: koncz zsófia, kultúra

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 26. 09:20, péntek | Életmód

Steinbach József: Jézus képes mindenféle életvihar közepette is csendességet teremteni

Az a Jézus, aki az első karácsonyon megszületett, képes mindenféle lehetetlen, emberileg tehetetlennek tűnő életvihar közepette is nagy csendességet teremteni

2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre

A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.

2025. December 25. 10:24, csütörtök | Életmód

Influenza - 46 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten tünetekkel