Városlista
2025. december 27, szombat - János

Hírek

2020. Április 04. 17:12, szombat | Külföld
Forrás: mti

Kínában a járvány halálos áldozataira emlékeztek

Kínában a járvány halálos áldozataira emlékeztek

A koronavírus-járvány halálos áldozataira emlékeztek Kínában szombaton.

A kínai halottak napján (csingming ünnep) helyi idő szerint délelőtt tíz órakor országszerte megállt az élet három percre, megszólaltak a szirénák, a hajókürtök, de az autósok is dudáltak.

A középületeken, illetve világszerte a kínai diplomáciai képviseleteken félárbócra engedték a kínai lobogót.

A kínai államtanács közleménye szerint a járvány áldozatai és a kór elleni küzdelemben életüket vesztő emberek emlékének szólt a tiszteletadás.

A csingming több mint 2500 éves múltra visszatekintő hagyomány, a halottakra emlékezés ünnepe, amit a sírlesöprés napjának is szoktak nevezni. Az emberek ilyenkor szokás szerint pénzt szimbolizáló papírokat égetnek és füstölőket gyújtanak hozzátartozóik sírjainál.

Mivel Kínában továbbra is járványügyi korlátozások vannak érvényben, ezért számos tartományban a hatóságok arra kérték az embereket, hogy az idén ne menjenek a temetőkbe, inkább otthon emlékezzenek halottaikra. Sok temető az ünnepi hétvégén korlátozta a látogatók számát.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a kínai Vuhanból globálisan szétterjedt kórt.

Kínában eddig 82 518 fertőzöttet regisztráltak, 3330-an belehaltak az új típusú koronavírus okozta Covid-19 betegségbe, mintegy 77 ezren meggyógyultak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében

2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld

Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal

Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.