Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2011. Október 30. 07:13, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Kiképzőtáborra mért csapást Izrael

Kiképzőtáborra mért csapást Izrael

Csapást mért az izraeli légierő az Iszlám Dzsihád palesztin szervezet egyik kiképzőtáborára a Gázai övezetben: a támadásban öt dzsihádista meghalt, két ember megsebesült – közölték palesztin és izraeli illetékesek.

Az izraeli légicsapás előzménye egy csütörtöki, izraeli területek ellen indított palesztin rakétatámadás lehet, amelyben senki sem sérült meg. A hírügynökségi jelentések arra emlékeztettek, hogy Izraelben az Iszlám Dzsihádot teszik felelőssé az utóbbi, a Hamász radikális palesztin mozgalom ellenőrizte területről kiinduló, izraeli területek elleni rakétatámadásokért. A dzsihádistákat, a Gázai övezetet irányító Hamász egykori szövetségesét zavarták a vezetés közelmúltbeli törekvései az Izraellel kötött tűzszüneti megállapodás betartására. „A támadás célpontjai vezetők voltak” – mondta el az Iszlám Dzsihád egyik tagja.

Az áldozatok között volt egy fegyverszakértő és egy magas rangú parancsnok is. Közleményében a radikális szervezet ígéretet tett arra, hogy „választ ad" a támadásra. Az izraeli hadsereg szóvivője csak a légicsapás tényét erősítette meg, de további részleteket nem közölt.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén