Hírek
2016. Június 10. 12:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kezdődnek a középszintű szóbelik
Véget ért az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák időszaka, hétfőn megkezdődnek a középszintű szóbeli érettségik - közölte az Oktatási Hivatal pénteken az MTI-vel.
A hivatal tájékoztatása szerint a középszintű érettségik szóbeli vizsgáit június 13. és június 24. közötti időszakban - a vizsgabizottságot működtető intézmények (középiskolák és kormányhivatalok) által meghatározott napokon - bonyolítják le.
A szóbeli vizsgák az érettségi vizsgabizottságok előtt zajlanak. Ebben az időszakban 1.161 érettségiztető telephelyen, 3.241 vizsgabizottság előtt több mint 284 ezer középszintű szóbeli vizsgára kerül sor - írták.
Az érettségiző, a kiskorú vizsgázó szülője a vizsgabizottság döntése ellen - az eredményhirdető értekezletet követő öt napon belül, kizárólag jogszabálysértésre való hivatkozással - fellebbezést nyújthat be az iskolán keresztül a területileg illetékes kormányhivatalnak címezve.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
