Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2018. Április 20. 10:10, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Két pohár pálinka 225 ezer - Túlszámlázókat fogtak el Budapesten

Két pohár pálinka 225 ezer - Túlszámlázókat fogtak el Budapesten

A nyomozók elfogták egy budapesti, belvárosi szórakozóhelynek az üzletvezetőjét és személyzetét, mert ismételten túlszámlázást követtek el - közölte honlapján péntek reggel a rendőrség.

A József nádor téri szórakozóhelyet korábban már zárták be ilyen ügy miatt. A nyomozás adatai szerint a üzletvezető és két alkalmazottja újévtől március elejéig újabb hasonló cselekményeket követett el, aránytalanul többet számlázva a fogyasztásnál - írták.

Volt olyan eset, hogy pár pohár pezsgőért és röviditalért 180 ezer, két pohár pálinkáért pedig 225 ezer forintot kértek. Az alkalmazottak, hogy biztosan megkapják a pénzt, többször bankautomatákhoz is elkísérték a sértetteket, de voltak, akiktől ellopták a pénztárcájukat is - áll a közleményben.

A három nőt üzletszerűen elkövetett csalás, kifosztás és lopás miatt gyanúsítottként hallgatták ki, az üzletvezetőt őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf