Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

Magyar Péter a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében azt írta: Kapitány István két gyermek édesapja, 38 éve házas, karrierjét Magyarországon kezdte, majd Németországban, Dél-Afrikában, az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban töltött be vezető pozíciókat a Shellnél.

A világ egyik legnagyobb globális vállalatának vezetőjeként 85 országban 45 ezer kereskedelmi egységet és félmillió munkavállalót irányított
- emelte ki a politikus, hozzátéve, hogy 2020-2025 között a Menedzserek Országos Szövetségének is elnöke volt.

Magyar Péter tájékoztatása szerint Kapitány István számos hazai és nemzetközi elismerés, valamint díj birtokosa, elnyerte többek között az év menedzsere és az év európai iparági vezetője címet, 2023-ban pedig a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki.

A Shell és a Ferrari 76 éves együttműködésének köszönhetően szoros kapcsolatot ápolt az olasz autógyár fejlesztőivel és Forma 1-es pilótáival, köztük Michael Schumacherrel. Büszke rá, hogy a Shell egyik legsikeresebb termékét, a V-Powert-t Magyarországon fejlesztették ki
- ismertette a pártelnök.

A bemutató videóban elhangzik: Kapitány István "angyalföldi srácként hódította meg a világot", de büszke debreceni gyökereire is. Tragikus repülőgép-balesetben elhunyt édesapja után maga is pilótának készült, ám végül "a legmagasabbra jutó magyar üzleti vezető lett". Büszke magyarnak vallja magát, aki hisz a magyar tehetségben és szenvedélyesen szereti hazáját - hangzik el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.