Hírek
2016. Január 14. 14:16, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jönnek a mínuszok és a havazás a hétvégére

A következő napokban ismét lehűl a levegő, akár mínusz 10 Celsius-fok is lehet. Ezzel együtt többfelé várható csapadék: ónos eső, havas eső, helyenként havazás formájában is
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Péntekre a meteorológiai szolgálat a fővárosra és több megyére elsőfokú figyelmeztetéseket adott ki. Az ónos eső miatt Budapestre, valamint Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megyére, a havazás miatt pedig a fővároson kívül Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Pest megyére adtak ki figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint pénteken kezdetben többnyire felhős, sokfelé csapadékos idő lesz; délen és keleten eleinte eső, másutt havas eső, hó, később délen és keleten is havas eső, hó valószínű. A déli óráktól egyre inkább keleten várható csapadék, estefelé viszont északnyugaton is kialakulhat hózápor. A lehulló hó mennyisége estig az Északi-középhegység vidékén 5-15, az Észak-Alföldön 3-8 centiméter lehet. Mindemellett a szél megélénkül, helyenként megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 2, a legmagasabb 0 és plusz 5 fok között alakul.
Szombaton eleinte gyengén vagy változóan felhős idő várható többórás napsütéssel. Az ország legnagyobb részén nem valószínű csapadék, csak néhol lehet hózápor. Megélénkül, többfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban mínusz 6 és 0 fok között alakul a hőmérséklet, de északon-északkeleten ennél hidegebb lesz. Napközben mínusz 1 és plusz 4 fok közé melegszik a levegő.
Vasárnap elvétve - elsősorban délkeleten - lehet kisebb havazás, hózápor. Emellett nagy területen viharossá fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 10 és mínusz 3, a maximumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 1 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta