Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2018. Július 03. 12:26, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Helyreállítják a védműveket a hazai árvízvédelmi fővédvonalakon

Helyreállítják a védműveket a hazai árvízvédelmi fővédvonalakon

Tizenkétmilliárd forint uniós támogatásból állítják helyre az utóbbi évek árvizeitől megrongálódott védműveket a hazai árvízvédelmi fővédvonalakon - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) kedden az MTI-vel.

A közleményben azt írták, a 2017-ben megkezdett és a tervek szerint 2018 októberéig tartó munkák országszerte mintegy negyven település árvízi biztonságát növelik. A beruházásban a hazai 12 regionális vízügyi igazgatóság közül tíz területe érintett.

Az OVF a tervezett fejlesztéseket a szakmai irányítása alá tartozó vízügyi igazgatóságok kezelésében lévő elsőrendű állami fővédvonalakon hajtja végre. Leginkább a Duna, a Tisza, a Dráva és a Körösök menti védvonalak megerősítésre szoruló szakaszait állítják helyre.

A nem megfelelő védképességet például az okozhatja, ha alacsony az árvízvédelmi töltés vagy gyenge a keresztmetszete. Esetenként azért is szükség lehet a megújításra, mert az altalaj megcsúszásra, kimosódásra hajlamos.

Címkék: árvíz, gát, védmű

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan