Hírek
2013. Február 13. 19:54, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Zalában elakadások és hóátfúvás miatt több út továbbra sem járható
Lezárták Sármellék közelében a 76-os főutat egy árokba csúszott kamion miatt szerdán kora este, a 75-ös főutat teherjárművek továbbra sem használhatják, három zalai út pedig még szintén le van zárva a hóátfúvások miatt.
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint kora este teljes szélességében lezárták a 76-os főutat Sármellék, valamint a 75-os és 76-os főút kereszteződése között. Egy árokba csúszott kamion műszaki mentése zajlik, emiatt a forgalmat Alsópáhok irányába terelik el.
A megyei katasztrófavédelmi igazgatóság azt közölte, hogy Keszthely és Sármellék térségében, a 75-ös és 76-os főúton több helyen is műszaki mentést kérve riasztották a tűzoltókat elakadt, árokba borult vagy keresztbe fordult teherjárművek miatt.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a megye területén ismét havazik, a legrosszabb útviszonyok Zalaegerszeg és Keszthely térségében alakultak ki. Itt erős északi szél fúj, Keszthelyen óránkénti 75 kilométeres sebességű szelet is mértek.
Zala megyében három útszakaszt továbbra sem használhatnak a járművek, 14 útvonal pedig csak nehezen járható a hóátfúvások miatt. Még érvényben van a lezárás a 7511-es jelű úton Nagyrécsénél, a 75111-es számú úton Sármellék térségében, valamint a 7337-es úton Gógánfa közelében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
