Hírek
2016. Január 28. 12:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Három megyében is csalók járnak

Újra megjelentek a magukat a gázszolgáltató szakembereinek kiadó csalók Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében,
ismét kötelező modernizálásra és karbantartásra hivatkozva próbálnak meg előleget beszedni a Tigáz fogyasztóitól - közölte a gázszolgáltató cég csütörtökön az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a csalók arra igyekeznek rávenni a fogyasztókat, hogy cseréltessék ki gázberendezéseik csöveit, vezetékeket és egyéb tartozékokat, mondván, azok nem felelnek meg az uniós szabványoknak, illetve vásároljanak szén-monoxid-jelző készülékeket. A beígért fejlesztésért előleget kérnek, és a valós piaci áraknál lényegesen drágábban kínálnak cserealkatrészeket vagy nem megfelelő minőségű eszközöket.
A Tigáz közleménye szerint a csalók megjelenéséről a cég tájékoztatta a rendőrséget.
A csalók jellemzően idős, tájékozatlan vagy a cselekvőképességükben korlátozott embereket szemelnek ki. A társaság felhívta a fogyasztók figyelmét arra, hogy a Tigáz nem foglalkozik szén-monoxid-jelző berendezések értékesítésével, nem végez karbantartási munkát a fogyasztó tulajdonában lévő vezetékrendszeren vagy berendezéseken, továbbá munkatársai és megbízott külső vállalkozói semmilyen körülmények között nem jogosultak készpénz átvételére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:45, csütörtök | Belföld
NAK és MAGOSZ: nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság tönkretegye a gazdákat!
2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét
Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t